Realny system walki

Defendo system stworzony do konfrontacji ulicznych

Defendo to zapewnienie bezpieczeństwa osobistego. 

Szkolimy osoby cywilne (młodzież, dorosłych, ratownictwo medyczne, ratownictwo WOPR, ratownictwo GOPR) a także grupy mundurowe ( straż graniczna, policja, wojsko, straż miejska, ochrona kolei). Kompleksowo przygotowujemy uczestnika szkoleń do ochrony siebie oraz osób trzecich. Nasze szkolenia oparte są na podstawowych prostych odruchach człowieka, jakie wykonuje podczas zagrożenia i je wzmacniamy.

Nasze wieloletnie doświadczenia pozwoliły wykształcić taki model treningowy by w krótkim czasie nauczyć osobę do szybkiego reagowania w sytuacji stresującej. W prosty i skuteczny sposób unieszkodliwić agresora. Defendo zbudowane jest z 65 technik, które są proste i nie wymagają ciężkiego przygotowania fizycznego. System zakłada mniej znaczy więcej.

 

 

Jeżeli znamy jedną obronę na dany atak to nasz czas reakcji jest od 0,5 do 1 sekundy. Jeżeli znamy więcej obron do jednego ataku to czas naszej reakcji się wydłuża. Nie sztuka jest znać 700 technik, ale kilka uniwersalnych i to bardzo dobrze, ponieważ, w sytuacji stresu nasz motoryka ciała jest ograniczona i wykonujemy techniki, które najwięcej powtórzyliśmy podczas szkolenia. Dlatego Defendo jest skuteczne w swojej prostocie. Dajemy gwarancje, że po kilku tygodniach ćwiczeń odczujesz różnicę w pewności siebie.  Dodatkowo poprzez techniki wzmocnisz swoje ciało i psychikę.

 

Nie negujemy innych sztuk walki oraz sportów walki. Jesteśmy otwarci na wiedzę innych mistrzów danych organizacji. Każda forma walki jest dobra, jeżeli jest skuteczna i prosta.  Mamy wiele zaprzyjaźnionych klubów, które idą w dobrym kierunku. Instruktorzy Defendo jak i uczniowie realizują wspólny cel, który ma poprawić bezpieczeństwo w dzisiejszych czasach.

 

Trochę historii o systemie walki Defendo

Defendo jest systemem starego kontynentu, ale zawiera również wpływy z całego świata. Jyrki Saario, jest jednym z najbardziej doświadczonych i cenionych instruktorów samoobrony. Stworzył system, dzięki wieloletnim doświadczeniom w sztukach walki, sportach i systemach walki z całego świata. Podróżował po świecie zdobywając wiedzę opartą na prawdziwym doświadczeniu życiowym: analiza rzeczywistych konfrontacji ulicznych. W systemie znajdują się jedynie najbardziej skuteczne technik i rozwiązania, które sprawdziły się w starciach ulicznych i były one najczęściej stosowane. Jyrki Sarrio jest także pionierem Krav Maga w Europie, jak również posiada uprawnienia instuktorskie w systemie KAPAP. Jyrki Saario posiada również piąty poziom – czarny pas w kick-boxingu. Inspiracją dla niego były również techniki Williama Fairbairna,a także techniki, które można znaleźć w starych podręcznikach „Hand-to-hand”, jak w „Codex Wallerstein” (rok 1470), „Defendu” (1926) i „Walki wręcz” (1943). Jyrki Saario od początku 1980 roku do roku 1995 systematycznie zbierał statystyki, jakie techniki działają w rzeczywistych sytuacjach. Swoje wieloletnie doświadczenie oraz wnikliwa analiza statystyk pozwoliła wyselekcjonować techniki najczęściej używane podczas starć oraz spójnie zgrać je w jedną całość.

Przygotowanie mentalne, fizyczne i taktyczne

Bez prawdziwej wytrzymałości psychicznej, ciężko jest przytomnie reagować w sytuacji zagrożenia. Program treningowy zbudowany został na realnych scenariuszach i rozumieniu podstawowych zachowań agresora. Powtarzalność struktur technicznych w systemie buduje pewności siebie. W sytuacjach konfliktowych mamy do wyboru: uniknięcie konfrontacji (ucieczka) lub maksymalna obrona adekwatna do zagrożenia.

Wytrzymałość fizyczna budowana jest sukcesywnie wraz z umiejętnościami technicznymi i jest nieodłączną częścią treningu. W rzeczywistości rozmiar ma znaczenie. Więc osoba o wiele słabsza fizycznie od agresora musi podnieść swoje przygotowanie fizyczne by sprostać atakowi. Trening Defendo poprawia motorykę ciała, sprawność fizyczna oraz silę dynamiczną potrzebną w walce.

Przygotowanie taktyczne nauczy adepta, jak korzystać z technik w sposób wydajny. Myślenie taktyczne jest ważnym elementem by kontrolować psychikę i trzeźwość umysłu. Odpowiednie ułożenie ciała przed konfrontacją może uniemożliwić agresorowi swobodny atak. Ważnym sygnałem, który wysyła nam agresor to mowa ciała. Większości sytuacji można uniknąć. A jeżeli nie da się uniknąć, zastosować najbardziej wydajną technikę bez zbędnych ruchów.

 

0

secretcats.pl - tworzenie stron internetowych